WiFi4EU projekt

EU on alates sellest aastast käima lükanud projekti WiFi4EU, mille peamine eesmärk on anda EU kodanikele TASUTA wifi ühendus üle EU. Selleks EU jagab igale riigile välja 15 vautšerit väärtusega € 15 000.

Projektist saavad osa võtta ainult linnavalitsused ja omavalitsused. Enda soovist teavitamiseks tuleb LV/OV registreerida enne 15 mai 2018. Vautsereid jagatakse põhimõttel, kes ees, see saab ka esimesena.

WiFi4EU projektile saab ennast registreerida all oleval lingil:

>>> https://www.wifi4eu.eu/#/beneficiary-landing <<<


EU poolt algatatud projekt internetiseerimise osas EU kodanikele. Esimeses faasis on kaasatud kõik OVd ja LVd. Kokku jagatakse esimeses etapis € 20mln. Igast riigist valitakse välja maksimaalselt 15 asutust ja jagatakse laiali € 15KEUR igale asutusele.

EU lehel on kokku kogutud KKK (Korduma Kippuvad Küsimused) sait: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/faq/wifi4eu-kusimused-ja-vastused

Ehk see on suurepärane võimalus alustada midagi uut ja huvitavat, ilma et peaks ise suuri investeeringuid tegema. Võimalusel esitage omapoolne kandidatuur osalemaks ja saamaks osa sellest projektist. Õnneks ajaaken registreerimiseks on piisavalt pikk. Kuid enne seda võiks/peaks juba võimaliku koostööpartneriga maha istuma ja võimalike lahendusi vaagima. Ehk kokku panna projekt, mis mahuks antava summa raamidesse.

Meie ettevõte esindab Ruckust ja Ruckus osaleb samuti selles projektis. Vastavalt sellele projektile on Ruckus igati valmis kaasa aitama tehniliste lahenduste näol ning soodsama hinnapoliitikaga. https://www.ruckuswireless.com/wifi4eu

Meie nägemus antud projekti raames oleks välja ehitada ja arendada nii nimetatud “Targa LInna” lahendusi. Selle lahenduse eesmärk oleks tagada terves linnas linnakodanikele vaba wifi juurdepääs laia maailma ja LV/OV teenustele. Lisaks tänavavalgustuse haldamine, veenäidikute kontroll, online bussiliikluse jälgimine. Samuti saab sinna võrku ühendada näiteks LV töötajad, kes sõltumata asukohast saavad olla aktiivselt seotud oma töökohtadega jne … Teema on väga lai, mida saaks enda kasuks tööle panna.

Lisan siia mõned Ruckuse poolt ehitatud näited, mis võiks anda ideid, mida võiks teha oma haldusalas: https://www.ruckuswireless.com/solutions/smart-cities

Please follow and like us:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga