TULEMÜÜR TEENUSENA

Võtame asja kohe alguses kokku selliselt, et see “TULEMÜÜR TEENUSENA”  tähendab seda, kus alustaval ettevõttel või ettevõttel, mis on kasvamas, ei ole vaja endale soetada kallist riistvara, mis kaitseks ettevõtte sisevõrku väliste ja siseste küberrünnakute eest.

Miks?

Seda juba sellepärast, kui näitena võtta ettevõte, kes on just alustamas oma tegevust ja seal on kuni 5 töötajat. Siis saab hakkama lihtsama tulemüüri seadmega ettevõttes, mis tagaks küberturvalise keskkonna ettevõttes sees ja tagaks vajaliku turvalisuse ka töötajatele, kes toimetavad suurema osa ajast kontorist väljas või kodukontoris.
Ühel päeval aga leitakse, et ettevõte areneb kiirelt ja on vaja rohkemate töötajate järele. Sisuliselt see tähendab juba pisut võimsamate seadmete järel tulemüüri näol ja see omakorda tähendab, et eelnevalt soetatud tulemüür on kaotanud oma vajaduse ning tuleb vahetada võimsama ja kallima vastu. Omakorda see aga tähendab, et eelnevalt soetatud tulemüür jääb riiulisse.
Et vältida liigse riistvara kogumisele laoriiulile on välja tulnud rida ettevõtteid sellise teenusega nagu „Tulemüür, kui teenus“. See tähendab seda, et ettevõte rendib endale igakuise tasu eest tulemüüri ja kui tekib vajadus võimsama järele, siis see vahetatakse lihtsalt võimsama vastu. Ainus, mis muutub, on igakuine kuumakse. Kui aga juhtub olukord, kus ettevõte hoopis väheneb ja vahepeal on renditud võimsam tulemüür siis kasvu vähenedes saab alati rendile võtta väiksema tulemüüri ning sellega kaasneb jällegi väiksem kuumakse.

Kogu sellele renditeenusele ei lisandu ega tule juurde mingeid lisatasusid. Välja arvatud juhul, kui ettevõttel on soov, et tulemüüri reegleid ja IT haldust hakkaks tegema samuti tulemüüri välja rentiv ettevõte.

PMR IT Consulting on täna selline ettevõte, mis pakub vajaliku IT haldusteenust ja tulemüürirendi teenust alustavale ja kasvavale ettevõttele. Inimesed, kes PMR IT Consulting ettevõttes toimetavad on üle 20 aastase IT kogemusega andekad inimesed.

Meie ettevõtte tootevalikusse kuuluvad sellised tooted nagu:
Arvutid – DELL, Lenova
Serverid – DELL
Switchid – Ruckus, NetGear, D-Link
WiFi – Ruckus
Tulemüürid – WatchGuard, SonicWALL
Passiivvõrk – Excel Networking

Please follow and like us:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga