Tasuta WiFi EU kodanikele

EL toob WiFi ühenduse parkidesse, väljakutele, raamatukogudesse ja avalikesse hoonetesse.

Ehk sellesse projekti investeerib EU kokku 120 miljonit raha, mis jagatakse ära EU riikide vahel. Reegel näeb ette, et igast riigist (Eesti kaasa arvatud) saab kokku 15 vautšerit. Ühe vautšeri väärtus on 15KEUR. Selleks, et vautšer saada, peab linnavalitsus või vallavalitsus ennast registreerima saidil, mille on EU selle tarvis loonud (WiFi4EU). Järgmine kuupäev, mida kõik registreerinud peavad ootama on 15.05.2018. Ehk kõik, kes on ennast registreerinud peavad olema sellel kuupäeval väga kiire näpuga, et vajutada “KINNITA” nuppu, mis muutub sellel kuupäeval aktiivseks. Kehtib reegel vana tuntud reegel, et “kes ees, see võidab”. Vautšeri saajateks osutuvad esimesed 15 õnneliku.

Kui vautšer käes, saab LV või VV käima lükata wifi projekti koostöös välja valitud partneriga.

Tsiteerides Jean-Claude Juncker – President of the European Commission

“Everyone benefiting from connectivity means that it should not matter where you live or how much you earn. So we propose today to equip every European village and every city with free wireless Internet access around the main centers of public life by 2020”

Kes saavad sellest kasu?

Euroopas peaks avalikes kohtades saama WiFi ühendust kasutada igaüks – olenemata sellest, kus nad elavad või kui palju nad palka saavad. WiFi4EU on elanike ja külaliste jaoks mõeldud kvaliteetne internetiühendus kõikjal ELi kogukonnaelu keskustes – parkides, väljakutel, raamatukogudes, avalikes hoonetes jm.
Avalikke ülesandeid täitvad ametiasutused ja muud üksused saavad võimaluse arendada kohalikke digitaalseid teenuseid – e- valitsus, e-tervis, e-turism jms.

Mida arvab meie ettevõte sellest?

Meie näeme selles projektis võimalus alustada linnas või maakohas uute teenuste arendamiseks oma rahvale. See, et EU maksab kinni riistvara ja paigalduse on heaks aluseks luua “vundament” uutele projektidele. See annab võimaluse liikuda “Targa Linnaku” lahenduse suunas. Sisuliselt on võimalus üles ehitada korralik wifi ühendus EU rahade eest. Seejärel on võimalus testida ja proovida erinevaid tarkvaralisi rakendusi suunitlusel aidata kohalikel elanikel kiiremini, kasumlikumalt suhelda kohalike juhtidega, kasutada erinevaid kodanikele suunatud teenuseid ja anda hea võimalus turistil saada kiire ja dünaamiline info külas olles. Tegelikult on siis piiramatu võimalus ära kasutada pakutav andmeside, mida tänu EU projektile saab tuule tiibadesse puhuda.

Meil on ju 4G ja miks mul on vaja seda WiFi asja?

Hea küsimus, kuid me kogeme juba täna, et tihedalt asustatud alades on ühenduse kvaliteet kehv ja kohati isegi olematu. On alasid, kus ei ole üldse mingitki 3G, 4G ühendust. On ka selliseid hetki, kus tihedalt asustatud alades 4G ei suuda toimida, kuna ühe masti küljes on juba väga palju kliente. Sellisel juhul oleks nii öelda kuumpunktides igati asjalik kasutada TASUTA wifi ühendust, mis on kvaliteetne ja stabiilne.


Üks videolõik Monheim linnast, kus linnapea seletab Targa Linna lahneduse ideed, miks ja kuidas ta seda tegi ja teeb.

Please follow and like us:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga