Kas kaevata või paigaldada?

Et sellele jutule rohkem arusaama anda siis alustame kaugemalt. Meist paljud on kindlasti kokku puutunud olukorraga, kus on vaja hakata taotlema maja või lisahoone ehitamiseks projekti. Või on olukord, kus kaabli vedamiseks maa alt on vaja rida kooskõlastusi kohalike võimudega jne … See kõik on võimalik saavutada, kuid uskuge mind, selleks kulub väga palju aega ja raha.
Reaalne näide meie enda kogemusest, kus oli vaja ära lahendada andmeside mure ühte elamurajooni. Elamurajooni arendaja võttis pakkumisi erinevatelt teenusepakkujatelt,  kus meie lahendus oli ainus, mis pakkus andmeside ühendust üle õhu. Meie lahendus võits selle, kuna oli kordades soodsam. 

Kuidas see võimalik on?

Kui tagasi tulla teema juurde, kus maa alt veetava kaabli (FOC) hind iseenesest on soodne võrreldes vasest kaabliga, siis sinna juurde kuuluvad kooskõlastused, võimaluste otsimine, kus kohast saada lähim väljavõte, tehnoloogia ise … jne. See kõik kokku tegi lahenduse omahinna niivõrd kõrgeks, et muutus finantsiliselt ebaotstarbekaks.
Meie lahendus aga oli tuua andmesidelahendus üle õhu., milleks kasutasime olemasolevaid mobiili maste ning ehitasime P2P ühenduse kuni elamurajooni ühenduspunkti. Elamurajoonis oli juba eelnevalt valmis tehtud vajalik taristu andmeside tagamiseks majadesse.

Selliseid ühendusi saab kasutada näiteks:

Täna on meil selleks uued seadmed ja kiiremat andmesidelahendust pakkuvad lahendused. Ühe lingi kiiruseks saame pakkuda 1GbE – 2,5GbE

Võimalikud väljakutsed

Kasutuselevõtu aeg ja maksumus

FO/vaskkaabli tehnoloogiate paigaldamine on kulukas ja need nõuavad märkimisväärset tööaega. Näiteks 1km kaabli paigaldamine võib võtta aega nädalaid/kuid, mis omakorda on väga kulukas tegevus. Kaabli maasse kaevamisega rikutakse juba olemasolev taristu nagu muru, autoteed, niisutussüsteemid jne.

Võrgu läbilaskevõime

Suurenev nõudlus kiirema andmeside ühendus järele, mis toetaks video voogesitusi, “LIVE” sisu üles- ja allalaadimine. Muud võimalikud suurt ribalaiust nõudvad rakendused, mille ajaga kaasas käimine on palju raskem.

Regulatiivsed küsimused

Kõigi kaevelubade küsimine ja nende keerukus. Füüsilised lisaseadmed ja nende paigaldamise keerukus ning ehitustöödega kaasnevad liikluse ümberkorralduste kooskõlastamine on ajas muutuvalt ainult keerulisem ja keerulisem.

Lahendused

Traaditaühendusel sama jõudlus, kui fiibril

MetroLinq on esimene taskukohane Gigabit traadita raadiovõrk, mis töötab litsentseerimata 60 GHz sagedusalas. MetroLinq pakub suure võimsusega ühendusi vabas ilma müra ja ebastabiilse ühenduseta.

Kahesageduslik 60GHz ja 5GHz

MetroLinq sisaldab teist vabasagedus ala nagu 5GHz. See on mõeldud 60GHz sageduse varuühenduseks juhuks, kui peasageduse alas peaks midagi juhtuma. See lahendus tagab töötava lingi tõrgeteta töö.

Madalaima hinnaga GbE ühendus

Võrreldes väljaehitatava võrgu hind traditsioonilise kaabelvõrguga, tuleb 1GbE pordi hinnd kliendile väga soodne. Traadita võrgu puhul saab ühe seadme külge tulla kuni 500 klienti, kui sama lahenduse puhul tagada traadiga ühendus, on vaja kordades rohkem aktiivseadmeid ja kaableid.

Hallatav pilvest

Kõik MetroLinq seadmed on hallatavad pilvekontrolleri kaudu. Pilvekontroller suudab hallata kümneid tuhandeid seadmeid. Samal platvormil saab hallata kodukasutaja ja äriettevõtte seadmeid. Samuti pakub see lisaväärtusteenust erinevate rakenduste kasutamisel, nagu sisu filtreerimine, hallatud internet, jaemüügi analüüs, portaal, külalisvõrgustik jne.

Häirevaba ja litsentsimata sagedus

Seade pakub suurepärast jõudlust litsenseerimata ja praktiliselt täiesti häirevabas sagedusalas .

Areneb koos ajaga

Lihtsalt uuendatav multi-gigabit kiirusele. 60GHz sagedusele on tootjate poolt ette ennustatud pikk arengukaart. See näeb lähiaastatel ette juba kuni 40Gbps kiirusi.

Please follow and like us:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga