RFID lahendused

Raadiosageduslik tuvastustehnoloogia …

… ehk RFID (ingl. Radio Frequency Identification) on üks kaasaegsemaid tehnoloogiaid, mis leiab kasutust väga erinevates ärivaldkondades olles abiks:

  • Invetuuride teostamiseks
  • Logistikas võimaldades erinevaid saadetiste jälgimisi reaalajas
  • Raamatukogunduses, arhiivides, säilikute märgistamisel ja sorteerimisel
  • Transpordikorralduses nt. Ühistranspordi liikluse optimeerimisel

LAHENDUSE OMADUSED:

RFID lahenduste peamised eelised on rutiinsete protsesside automatiseerimise funktsionaalsus, millega välistada andmete sisestamisel tekkivaid vigu, vähendab inimeste hooletusest või pahatahtlikusest tingitud varade puudujääke ning luua ettevõtte äriptotsesside efektiivsemat elluviimist toetavaid rakendusi.

RFID tehnoloogia koosneb raadiomärgendist ning seda märgendit tuvastatavast raadiolugejast. Raadiomärgend on sisuliselt miniatuurse raadioantenniga varustatud mikroskeem, mis omakorda on paigutatud paberit meenutavale alusele.

On olemas ke teisi RFID märgendeid sõltuvalt rakendustest – näiteks nn. „SmartCard“, e-lukud (kallimate kaupade märgendamisel), kestaga varustatud kaardid eriti nõudlikes keskkondades töötamisel.

RFID märgendid jaotatakse laias laastus kahte tüüpi – passiivsed ja aktiivsed. Passiivne raadiomärgend ei vaja tööks patareid, kuna informatsioon loetakse märgendile saadetud ja peegeldunud raadiolainetest ehk infovahetuse initsseerib väline energiaallikas.

Passiivse raadiomärgendi eelis seisneb tema odavuses, mis võimaldab RFID rakenduste laia kasutuselevõttu laomajanduses, müügis ja logistikas.

Raadiomärgend võimaldab talletada mikrokiibile kuni 2kB informatsiooni, mis on piisav selleks, et kanda märgendil infot toote kohta: valmimiskuupäev, parim enne, tarne sihtkoht. Iga raadiomärgend omab unikaalset koodi, mille alusel see märgend identifitseeritakse. Selle koodiga on omakorda võimalik siduda toote klassifikaator ning ülal näitena kirjeldatud täiendav informatsioon.

Meie RFID lahendused on integreeritud erinevate majandustarkvaradega automaatseks aruandeks, mis võimaldavad mugavat automatiseeritud andmehaldust ja kiireid kokkuvõtteid.